Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Inaczej "destylacja na kolumnie" (destylacja kolumnowa) to zaawansowana metoda oczyszczania alkoholu, która umożliwia uzyskanie bardzo czystego spirytusu o zawartości sięgającej praktycznie maksymalnych 96% ABV. Proces ten różni się od tradycyjnej destylacji w kotłach potstill, ponieważ w kolumnie rektyfikacyjnej ciecz jest wielokrotnie poddawana parowaniu i skraplaniu.

 

Metoda nowoczesna

Rum Bayou White 40% 0,7l. Rum Bayou White 40% 0,7l.
Cena:

99,90 zł

szt
zobacz więcej
  • nowość
Rum Java Signature 0,7l 35% Rum Java Signature 0,7l 35%
Cena:

219,90 zł

szt
zobacz więcej
Rum Plantation Black Cask 40% 0,7l Rum Plantation Black Cask 40% 0,7l
Cena:

139,90 zł

zobacz więcej
  • nowość
Rum Plantation Grand Reserve 40% 0,7l Rum Plantation Grand Reserve 40% 0,7l
Cena:

129,90 zł

zobacz więcej

Na początku, ciecz jest podgrzewana i odparowywana w kotle. Jednak to, co wyróżnia destylację na kolumnie, to fakt, że tylko część pary alkoholu jest zbierana przez destylatora, a reszta jest kierowana z powrotem do kolumny. Tam zostaje ponownie odparowana i podnosi się w górę kolumny. Co istotne, każde kolejne parowanie i skraplanie prowadzi do zwiększenia zawartości alkoholu w parze. Dzieje się tak ze względu na prawidłowości fizyko-chemiczne.

Ten cykl parowania i skraplania powtarza się wielokrotnie, a zawartość alkoholu w parze wzrasta z każdym kolejnym obiegiem. W miarę jak proces rektyfikacji trwa, spirytus staje się coraz bardziej oczyszczony, aż osiągnie pożądaną moc 96%. Jednocześnie, dzięki temu wielokrotnemu procesowi, destylat traci większość smaków i aromatów, co jest pożądane w przypadku produkcji czystego spirytusu.

Kluczowym aspektem destylacji na kolumnie rektyfikacyjnej jest precyzyjne kontrolowanie parametrów kolumny podczas procesu destylacji. Dzięki temu można zapewnić, że otrzymany destylat będzie wolny od obcych aromatów i zapachów oraz pozbawiony praktycznie wszystkich substancji innych niż czysty etanol. W efekcie, uzyskuje się bardzo czysty spirytus, który jest często wykorzystywany w produkcji napojów alkoholowych oraz innych zastosowaniach, gdzie czystość alkoholu jest kluczowa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium