Rum nierozerwalnie związany jest z trzciną cukrową i jej plantacjami na Karaibach. Odkrycie tych dalekich terytoriów było możliwe dzięki niestrudzonym marynarzom. Dziś rum jest kojarzony przede wszystkim żeglarzami i ludzi morza. Jest to mocny alkohol produkowany z melasy (substratem przy wyrobie cukru z trzciny cukrowej) czy bezpośrednio z soku pochodzącego z trzciny cukrowej. Rum musi zawierać co najmniej 37,5% alkoholu, żeby móc nazywać się rumem. 

W powszechnej opinii rum kojarzy się z Karaibami. To tam po odkryciach geograficznych powstały największe plantacje tego surowca. Dziś rum może powstać na każdej szerokości geograficznej, ale to z Karaibów pochodzą najbardziej znane marki.

W Dobrych Flaszkach jesteśmy ekspertami od rumu. Mamy do zaoferowania najlepsze gatunki we wszystkich stylach: łagodne rumy hiszpańskie, cięższe i aromatyczne rumy angielskiego po lekkie i rzemieślnicze rumy francuskie.

RUM

Rum Appleton Reserve 0,7L Rum Appleton Reserve 0,7L
Cena: 189,90 zł
szt
zobacz więcej
Rum Bayou Mardi Gras XO 0,7 Rum Bayou Mardi Gras XO 0,7
Cena: 299,90 zł
szt
zobacz więcej
Rum Bayou Pink 40% 0,7l. Rum Bayou Pink 40% 0,7l.
Cena: 119,90 zł
szt
zobacz więcej
Rum Bayou Spiced 40% 0,7l. Rum Bayou Spiced 40% 0,7l.
Cena: 114,90 zł
szt
zobacz więcej
Rum Bayou White 40% 0,7l. Rum Bayou White 40% 0,7l.
Cena: 99,90 zł
szt
zobacz więcej

Gatunki rumu

Biały rum

Nazywany również jasnym. Zazwyczaj nieleżakowany, a jeśli już to bardzo krótko do 3 lat. Jest lekki, neutralny w smaku, jednocześnie wyrazisty i alkoholowy. Idealnie sprawdza się w rozmaitych koktajlach. Do najpopularniejszych należą Mojito i Daquiri.

Złoty rum

Swój piękny złoty kolor zawdzięcza dodatkowi karmelu. Nie jest tak delikatny jak rum biały, jest bardziej krągły i karmelowy ale z powodzeniem może być używany w koktajlach. Najbardziej znanym sposobem picia złotego rumu jest drink Cuba Libre, czyli z dodatkiem coli i limonki.

Ciemny rum

Nazywany niekiedy czarnym. Kolor otrzymuje poprzez dodanie jeszcze większej ilości karmelu lub nawet melasy. O wiele bardziej aromatyczny niż rum biały czy rum złoty. Mogą pojawić się nuty przypalonego karmelu lub nuty ziołowe. Ten rum możemy pić z dodatkiem coli, piwa imbirowe czy na kostce lodu.

do góry

Some images designed by Freepik

Wszelkie prawa zastrzeżone © Dobre Flaszki

Sklep internetowy Shoper Premium: shoper.pl Projekt i wykonanie: Kaczka Studio

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium